Turisas + support: Starkill - 09.03.2014

Turisas + support: Starkill

Ceny biletów:
    - 70 zł - w przedsprzedaży
    - 80 zł - w dniu imprezy

Turisas + support

Bardzo lubiani i popularni w Polsce Finowie przyjadą do nas w ramach Europejskiej trasy na dwa koncerty. Odbędą się one w marcu, ósmego w Krakowie, a dzień później w Warszawie.

TURISAS (Finlandia) folk metal:
W Krainie Tysiąca Jezior (i miliona drzew) można bez większego kłopotu znaleźć wyborny metalowy zespół, reprezentujący każdą odmianę ekstremalnego grania. Folk metalu nie wyłączając. Czołową siłą takiej muzyki w Finlandii jest doskonale znany w Polsce sekstet Turisas. Kapela dowodzona od samego początku, czyli roku 1997, przez Mathiasa "Warlorda" Nygårda i Jussiego Wickströma, w ostatnich latach parokrotnie gościła w naszym kraju (choćby z rodakami z Finntroll i na MetalFeście) ku uciesze sporego grona fanów folk metalu nad Wisłą. Zakorzeniona w fińskiej tradycji epicka, mocno filmowa muzyka, pełna energii i pięknych melodii, cieszy się coraz większą popularnością na świecie, bo Mathias z Jussim nie trzymają się sztywno konwencji i nie boją się nawiązywać do innych gatunków. A w tekstach nie opierają się wyłącznie na rodzimej mitologii, proponując w zamian od jakiegoś czasu bardziej uniwersalne treści. Są pomalowane twarze, hasanie po lesie, dawny oręż, opończe, ale również nawiązania do współczesności. Dobrym tego przykładem jest zilustrowany wideoklipem kawałek "Ten More Miles" z albumu "Turisas2013", czwartego w dorobku zespołu, który Finowie będą promować podczas swej kolejnej wizyty w Polsce. Wszystkie wcześniejsze wspominają bardzo miło. Postarajmy się, aby i tym razem nie było inaczej.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: Knock Out Productions

zachodniopomorskie pomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie lubuskie łódzkie lubelskie dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie mazowieckie wielkopolskie kujawsko-pomorskie świętokrzyskie